Chevrolet Cruze marka araçların teyiplerinde MP3 diski çalma sorununa kesin çözümü sizinle paylaşıyoruz. 1 CD ile 180 şarkı dinleyebilirsiniz.

Mp3 Disk Nedir?

Arkadaşlar öncelikle araba teyiplerinde CD çalardan müzik dinleyebilmeniz için bu CD’leri “track” formatında ses CD’si olarak kullanmanız gerekmektedir ve bir ses CD’si ortalama olarak 15-20 şarkı alabilmektedir. Bunun sebebi ise CD’ye 80 dakikalık ses yazılabilmesidir. Fakat CD’leri veri diski olarak kullanırsak 700 mb veri yazma hakkımız olacaktır. Bu durumda ise ortalama 150-200 şarkı yükleyebiliriz.

Chevrolet Cruze mp3 disk sorunu nedir?

Aslında Chevrolet Cruze marka araçların teyipleri sorunsuz olarak veri diskleri içerisindeki mp3 formatındaki şarkıları okuyabilmektedir. Eğer okumuyorsa birazdan anlatacaklarımızı yaptıktan sonra bu sorunla bir daha asla karşılaşmamak üzere vedalaşabilirsiniz.

Öncelikle tam olarak aracın bu muzikleri çalmamasının sebebinden bahsedelim. Bildiğimiz gibi mp3 formatındaki müziklerin bazı özellikleri vardır. “Bit rate” ve “kbps” vs gibi. Arabanızın bu müziği çalabilmesi için bu mp3’ün “bit rate” yani ses kalitesinin “192 kbps” olması gerekmektedir. Eğer bu kısım boş ise veya 192’den daha düşük bir değer ise araç bu mp3 dosyasını dinletmez.

Mp3 dosyasının kalitesini yükseltme (KBPS)

Son olarak bu işin çözümü Mp3 dosyalarınızı 192 KBPS sabit bir kalite değeri ile dönüştürürseniz bu dosyaları CD’ye atıp aracınıza taktığınızda sorunsuz bir şekilde dinleyebilirsiniz.

mp3 dosyası bit hızı

Chevrolet Cruze Mp3 Diski Oluşturma

Direk olarak Windows Media Player kullanarak aşağıdaki resimde gördüğünüz seçeneği aktif ederek cd içerisine ortalama 180 müzik yükleyebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra kesinlikle Chevrolet Cruze marka araçların cd çalarları bu cd’leri okuyacaktır.

Chevrolet Cruze MP3 Disk oluşturma