En iyi hybrid Türkiye’de Hangisi?

En iyi Hybrid Otomobil hangisi? Türkiye’de 2019 yılında satılan en iyi hybrid otomobiller ve fiyatları. Elektrik destekli benzinli otomobiller. Bu makalemizde tüm bu bilgileri bulabilirsiniz.

Hybrid Nedir?

Artan petrol fiyatları sebebiyle otomobil üreticileri artık fosil yakıt tüketimini düşürmek için motorlarından destek alarak otomobilleri daha az yakıt tüketir hale getirmiştirler. Elektrik motoru destekli benzinli otomobiller Hybrid olarak tanımlanır.

Ülkemizde de son dönemlerde bu Hybrid modeller göz önünde olmaya başlamıştır. Elektrik destekli masaj porno benzinli araçlar neredeyse çoğu markanın gelecekteki misyonu olma yolunda ilerliyor. Bazı modeller gerçekten az yakıt tüketirken bazıları ise performans artışına katkı olması için tasarlanmış durumda.

Bu makalemizde Türkiye’de satılan en iyi Hybrid otomobilleri ve fiyatlarını sizlere sunuyoruz.

Türkiye’de Satılan En iyi Hybrid Otomobiller

4
En iyi hybrid – Ioniq Hybrid

Hyundai Ioniq

Hyundai Ioniq Türkiye pazarında Hybrid otomobiller arasında tercih edilen modellerde en iyisi olmaya aday bir model olarak karşımıza çıkıyor. 1.6 GDİ benzinli 105 beygir motora ek olarak 43 beygirlik bir bulunmaktadır. Bu elektrikli motor 170 nm itme kuvvetine sahiptir ve aracı dur sikiş izle kalklarda benzinli motora ihtiyaç duymadan hareket ettirebilir. Güç istediğinizde toplamda 148 beygir güce ulaşabilen araç 0-100 km hızlanmasını 10 saniye civarlarında tamamlayabiliyor. Yol şartlarına göre 120 km hıza kadar elektrikli sürüş yapma imkanı sunan Ioniq listemizde yer almayı fazlasıyla hak ediyor.

Türkiye Fiyatı 165.000 TL Civarı
Yakıt Tüketimi Fabrika verilesi 3.9 litre ortalama

3
En iyi hybrid – Toyota Corolla

En iyi hybrid – Toyota Corolla Hybrid

Toyota Corolla tamamen yenilendi. Araç artık dizel motor seçeneğine sahip değil. Bunun sebebi de tabi ki yenilenen Hybrid versiyonu. Yakıt ekonomisi olarak gerçekten fazlasıyla başarılı olan model dizel motorları aratmayacak gibi görünüyor. Türkiye‘de en çok satılan model kesinlikle Toyota Corolla olacaktır. Bunun sebebi ise az yakması ve otomobil konusunda ki Toyota‘ya olan güvendir.

Türkiye Fiyatı 163.000 Tl den 203.000 Tl’ye kadar donanım seviyesine göre değişiyor.
Yakıt Tüketimi 3.5 litre ile 4.5 litre arasında Kullanıma göre değişiyor.

2
Kia Niro

Kia Niro Hybrid

Kia’nın ülkemizde satılan ekonomik sınıf SUV modeli Niro 141 beygir toplam gücü ve yakıt ekonomisi ile ön plana çıkıyor. 1.6 litre benzinli bir motor ve 43 beygirlik elektrikli motoru sayesinde araç toplamda 265 nm torka sahip. 0-100 km hızlanmasını 11,5 saniye de tamamlayan araç performans beklentilerini karşılarken aynı zamanda 100 km’de 3,8 litrelik yakıt tüketimi ile ekonomi sağlıyor.
Türkiye Fiyatı 230.000 tl den başlıyor.
Yakıt tüketimi 3,8 litre ile 4,5 litre arası değişiyor.

1
Toyota Prius

Toyota Prius

Toyota’nın bu modeli aslında corolla ile neredeyse bire bir aynı çalışma prensibine sahip. Fakat Toyota Hybrid modellerinin atası Prius olarak bilinir. Dünya da en çok duyulan bilinen hybrid araçlardan birisidir. Fiyat olarak da ülkemizde Toyota Corolla’dan çok daha yüksek fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Ayrıca prius 4,5 litre ortalama yakıt tüketimi ile Corolla’dan daha yüksek tüketim verilerine sahiptir.
Türkiye Fiyatı 334.000 TL
Yakıt tüketimi 100 km’de ortalama 4,5 litre