Ana Sayfa Otomobil En iyi hybrid Türkiye’de Hangisi?

En iyi hybrid Türkiye’de Hangisi?

En iyi Hybrid Otomobil hangisi? Türkiye’de 2019 yılında satılan en iyi hybrid otomobiller ve fiyatları. Elektrik destekli benzinli otomobiller. Bu makalemizde tüm bu bilgileri bulabilirsiniz.

Hybrid Nedir?

Artan petrol fiyatları sebebiyle otomobil üreticileri artık fosil yakıt tüketimini düşürmek için motorlarından destek alarak otomobilleri daha az yakıt tüketir hale getirmiştirler. Elektrik motoru destekli benzinli otomobiller Hybrid olarak tanımlanır.

Ülkemizde de son dönemlerde bu Hybrid modeller göz önünde olmaya başlamıştır. Elektrik destekli masaj porno benzinli araçlar neredeyse çoğu markanın gelecekteki misyonu olma yolunda ilerliyor. Bazı modeller gerçekten az yakıt tüketirken bazıları ise performans artışına katkı olması için tasarlanmış durumda.

Bu makalemizde Türkiye’de satılan en iyi Hybrid otomobilleri ve fiyatlarını sizlere sunuyoruz.

Türkiye’de Satılan En iyi Hybrid Otomobiller

4. Hyundai Ioniq

En iyi hybrid – Ioniq Hybrid

Hyundai Ioniq Türkiye pazarında Hybrid otomobiller arasında tercih edilen modellerde en iyisi olmaya aday bir model olarak karşımıza çıkıyor. 1.6 GDİ benzinli 105 beygir motora ek olarak 43 beygirlik bir bulunmaktadır. Bu elektrikli motor 170 nm itme kuvvetine sahiptir ve aracı dur sikiş izle kalklarda benzinli motora ihtiyaç duymadan hareket ettirebilir. Güç istediğinizde toplamda 148 beygir güce ulaşabilen araç 0-100 km hızlanmasını 10 saniye civarlarında tamamlayabiliyor. Yol şartlarına göre 120 km hıza kadar elektrikli sürüş yapma imkanı sunan Ioniq listemizde yer almayı fazlasıyla hak ediyor.

Türkiye Fiyatı 165.000 TL Civarı
Yakıt Tüketimi Fabrika verilesi 3.9 litre ortalama